Permanentní makeup

Následná péče

Permanentní makeup je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu implantují přírodní barviva. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího jej kompletně vymodelovat. Oči zvýraznit očními linkami nebo můžeme docílit zlepšení tvaru rtů či potlačit jejich asymetrii.Permanentní makeup by neměl nahrazovat klasické líčení, měl by být pouze jeho podkladem. Klient bere na vědomí, že zákrok je dvoufázový a je třeba dodržovat pokyny o následné péči: během ošetření může dojít k zarudnutí, ev. mírnému otoku, který během krátkého času odezní:

  • po aplikaci rtů – rozsah a délka otoku je individuální, navíc po dobu od 2 do 4 hodin působí anestezie. Doporučujeme ten den po aplikaci si nesjednávat důležité schůzky z důvodů špatné artikulace. Večer po aplikaci si můžete přikládat ledové obklady. Led uložte do mikrotenového sáčku. Obklad nesmí být mokrý aby stroupky nemokvaly.
  • po aplikaci očních linek – délka otoku je velice individuální, otok může přetrvávat i do druhého dne, ale také hodinu po aplikaci nemusíte mít otok žádný. Večer téhož dne si můžete provést čajové studené obklady. (Uvařte si silný černý čaj – ne bylinkový, dejte ho vychladit do ledničky, pak do něho namočte vatové tampony, důkladně vyždímejte a tak studené přikládejte na oční víčka. Je dobré toto opakovat ještě druhý den ráno).
  • po aplikaci obočí – obočí neotéká, pouze po krátkou dobu je okolí vpichu lehce začervenalé

V místě aplikace se utvoří drobný stroupek v barvě pigmentu, který je třeba po 24 hodinách průběžně potírat speciálním přípravkem zabraňujícím vysychání místa aplikace až do jeho vymizení.(nesmí se odstraňovat násilím)

Přípravek mazejte tak, aby aplikované místo bylo pokryto jen lehkým filmem krému. Stroupky by díky většímu množství krému mohly mokvat.

Použijte k rozetření vatovou tyčinku nebo čistou umytou ruku. Buďte opravdu úzkostlivé na hygienu.

Obočí stačí potírat 2x až 3x denně a u očních linek lehce potřít po povrchu aplikovaného místa. Krém nesmí přijít do oka, protože to není oční krém. Stačí ošetřit 2x denně. Stroupky neodstraňujte násilím, aby byly dříve odloupnuty. Můžete si tak porušit aplikovaný pigment a nebo si do ranky zanést infekci.

Večer po aplikaci aplikované místo nenamáčejte vodou. Odličte se jak jste běžně zvyklé, vynecháte ošetřované místo. Po aplikaci rtů si ten večer nečistit zuby až druhý den ráno.

4 dny po aplikaci nelze používat mýdlo a žádné kosmetické přípravky. Po vyloupnutí stroupků můžete používat jakékoliv mastné a regenerující přípravky, aby jste aplikované místo co nejdříve vyléčily a zregenerovaly.Toto doporučení se týká hlavně rtů. Přibližně týden po aplikaci není vhodné z hygienických důvodů navštěvovat společné bazény, saunu a solárium.

4 dny po aplikaci nejít do fit centra, na tenis a všude tam kde se víří prach a kde se fyzicky namáháte. Z hygienických důvodů doporučujeme se vyvarovat přímému kontaktu s domácími zvířátky. (tzn. dotknutí čumáčkem nebo olíznutí) nepoužívat na aplikované místo přípravky s AHA kyselinami.

Po aplikaci rtů 2 dny pijte slámkou všechny tekutiny co obsahují jakýkoliv pigment ( kávu, čaj, colu. červené víno apod.)

Kamkoliv pojedete do budoucna za sluníčkem používejte vodě odolné tyčinky nebo krémy s vysokým faktorem (např. daylong nebo la bello) Prodloužíte si tím trvanlivost makeupu.

Po aplikaci rtů nejméně 2 měsíce rty úzkostlivě chránit před sluníčkem z důvodu změny barvy pigmentu.

Bezprostředně po aplikaci bude pigment velice výrazný. Je to zapřičiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvení pigmentu krví, která lehce prosákne. Po té co se stroupky vyloupnou, pigment který zůstává v pokožce bude o více než 30% světlejší – záleží na výchozí barvě, vlastní pigmentaci, způsobu hojení aj.

Definitivní odstín pigmentu se projeví až měsíc po aplikaci.

Dobu trvanlivosti uvádíme v průměru od 1 – 4 let, ale ne ve stejné intenzitě. Pigment postupem doby stejnoměrně bledne až téměř vymizí. Jiná intenzita barvy je například rok po aplikaci a jiná po 2 nebo 3 letech. Rovněž je mnoho faktorů, které ovlivňují trvanlivost např. stáří pokožky, elasticita, jestli je kůže mastná, časté opalování aj. Aplikované místo je předem před líčené a s vámi po všech stránkách konzultované. Vše předem uvidíte i během práce máte možnost tvar sledovat. Nic se neprovede bez vašeho souhlasu. Barevný odstín je rovněž předem vybraný, podle vašeho typu a vašeho přání. K dispozici je široká paleta odstínů, které se dají ještě různě míchat, takže je možné uspokojit každou klientku.

Ohledně hygieny z naší strany – veškerý materiál, který se dotýká vaší kůže je pouze na jedno použití, nic se nesterilizuje, vše se vyhazuje. Přenos jakékoliv infekce není možný. Po měsíci je nutná ještě jedna návštěva tzv. korekce, při které se ještě upravují drobné nedostatky, protože hned napoprvé se nemusí všechen pigment vstřebat a nebo díky většímu otoku může dojít k drobné disproporci.

Po absolvované korekci vám běží ještě 3 měsíce záruční doba. Pokud se nedostavíte na korekci, dobrovolně se vzdáváte záruční lhůty a případná reklamace nebude uznána. Za svoji práci si ručíme až po kontrole druhé návštěvy. Cena korekce viz ceník.

Záruka se netýká změny barvy. Dobu záruky si pohlídejte, protože přijdete-li později, záruka již nebude uznána.

TOPlist

Kateřina Štáchová

Studio Viviene

Call Now Button